Безпристрасні продавці: вендингові автомати

Безпристрасні продавці: вендингові автомати

Аліна Пасльон

№4 СЕРПЕНЬ 2019

 

Дуже часто у гостей готелів виникає потреба купити якусь дрібничку: каву, холодні напої, снеки, кондитерські вироби. Для цього немає необхідності відкривати точку продажів і наймати продавця для цілодобової роботи — достатньо поставити декілька вендингових апаратів, які задовольнять потреби клієнтів. Важливо лише правильно зорієнтуватися у попиті гостей і розташувати автомати у зручних місцях

 

Історичний екскурс

Вперше вендингові апарати запатентували у США наприкінці ХІХ ст., це були автомати з продажу жувальної гумки. Хоча побутує думка, що свого часу римляни створювали певні автоматизовані засоби для продажу води. Коли з'явилася можливість розраховуватися банкнотами, а не монетами, цей бізнес почав розвиватися інтенсивніше. За допомогою автоматів продавали напої, фасовану їжу, предмети першої (чи другої) необхідності. Навіть за часів Великої депресії вендингові апарати «відбивали» закладені в них кошти — поштучний продаж цигарок користувався великим попитом в американців. З радянських часів люди пам'ятають автомати з продажу газованої води — столової та солодкої, автомати для сплати проїзду в метро, телефонні автомати в спеціальних будках, музичні автомати в кафе, гральні автомати тощо.

 

Сьогодні вендингова торгівля в світі розвивається досить інтенсивно. У такий спосіб продаються не лише кава, какао, гарячий шоколад, батончики, снеки, сендвічі, соки та води в пляшково-баночних упаковках, морозиво, а й різноманітні спеціалізовані товари. Серед них гарячі обіди, соки-фреші, сувеніри, навіть букети квітів і селфі. Також дуже популярні вендингові послуги — масажні крісла, автомати з чистки взуття, фото-вендинг, платіжні термінали, апарати для поповнення балансу проїзного квитка, платіжні термінали, валютообмінні апарати, вендінговий ксерокс, сканер, принтер, ігрові автомати тощо.

 

Готельний вендинг

Готель є одним із ласих місць для вендингу, адже через нього проходить чималий потік людей за день і буває певне скупчення гостей, які очікують, наприклад, на поселення. Немає потреби платити зарплату продавцям, у тому числі за нічну роботу та у вихідні чи святкові дні, не треба купувати контрольно-касовий апарат. Окрім того, вендингові автомати можуть бути своєрідним «посередником», ще одним майданчиком для заробітку на рекламі за допомогою медіа-екранів, які є доречним, прибутковим і трендовим бізнесовим додатком.

 

Придбати повну версію статті →