Мангальний сезон: безпека відпочинку гостей

Мангальний сезон: безпека відпочинку гостей

№2 КВІТЕНЬ 2020

Світлана Трошина,

заступник начальника відділу пожежно-профілактичної роботи ДПТ України

 

У теплу пору року гості заміських закладів залюбки вечеряють на повітрі, насолоджуючись смаком мангальних страв. Їх готують як кухарі ресторанів, так і самі відпочивальники, взявши в оренду спеціальне приладдя. Щоб використання відкритого вогню не спричинило небажаних наслідків, слід дотримуватися правил безпеки поводження з вогнем

 

Порушення вимог пожежної безпеки під час користування відкритим вогнем становить підвищену небезпеку. Перебуваючи на відпочинку, громадяни здебільшого не зосереджують увагу на дотриманні правил пожежної безпеки. Тому керівництву й обслуговуючому персоналу ресторанів, готелів, мотелів, кемпінгів і баз відпочинку необхідно передбачити всі умови протипожежної безпеки своїх гостей.

 

Здебільшого заклади відпочинку розміщують у лісових масивах, на території паркових насаджень і в інших екосистемах. Тому, у випадку пожежі, крім прямих майнових збитків і людських жертв можливе нанесення значної шкоди живій природі.

 

Не слід забувати, що згідно зі ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, загрожує накладенням штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім штрафу, порушнику доведеться нести відповідальність за заподіяну шкоду.

 

В Україні діють Правила пожежної безпеки, що перешкоджають розведенню вогню в лісах і паркових зонах, а також користуванню спеціальними пристроями для приготування їжі на свіжому повітрі протягом пожежонебезпечного періоду, який може бути визначений в різних регіонах по-різному, залежно від погодно-кліматичних умов і загальної пожежної обстановки. В період особливого режиму забороняється розводити багаття, використовувати мангали, печі відкритого типу не тільки в зонах відпочинку, а й у дворах приватних або заміських будинків.

 

Отже, щоб уникнути неприємних надзвичайних ситуацій, слід дотримуватись низки правил.

Територія навколо закладів, розміщених у лісових масивах, повинна утримуватися так, щоб виключити можливість перекидання пожеж на будинки та споруди, а в разі виникнення пожежі — поширення вогню на лісові масиви. Для цього слід влаштовувати захисні протипожежні смуги, прибирати суху рослинність, вітролом.

На території забороняється влаштовувати звалища горючих відходів.

Протипожежні відстані забороняється зменшувати, захаращувати, використовувати для складування матеріалів, устаткування, стоянок транспорту.

Повинно бути забезпечене освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків і споруд.

 

Автомобільні дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння повинні бути завжди вільними, утримуватися справними.

На території об’єкта площею понад 3 га на в’їздах (виїздах) повинні бути встановлені схеми території, в яких слід вказувати розміщення будівель, водойм, гідрантів, під’їздів пожежних автомобілів до них.

 

Територія закладу відпочинку, а також будинки, споруди, повинні бути забезпечені відповідними знаками безпеки. Їхня кількість, а також місця встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір».

Персонал закладу повинен бути проінструктований на випадок дій під час пожежі. Знати, де знаходяться засоби пожежогасіння, як ними користуватись, за яким телефоном дзвонити до служби надзвичайних ситуацій, та що повідомити.

 

Придбати повну версію статті →