Шуміть тихо: звукоізоляція готелю

Шуміть тихо: звукоізоляція готелю 

№1 ЛЮТИЙ 2020

Владислава Коваленко

 

Побутові шуми не такі безневинні та нешкідливі, якими здаються на перший погляд. Вони можуть створювати дискомфорт гостям і стати причиною негативних відгуків. Знаючи вимоги до шумоізоляції і способи боротьби з шумами, можна уникнути невдоволення гостей

Види шумів та вимоги до шумоізоляції приміщень

Комфорт та спокій — основні вимоги, які постояльці пред’являють до готелів. А тиша є невід'ємною складовою обох параметрів. Щоб гостям не заважали сторонні звуки з сусідніх номерів, з холу, ресторану або з вулиці, в приміщеннях готелю необхідно забезпечити належний рівень звукоізоляції.

 

Щоб зробити все максимально правильно і не переробляти надалі, потрібно добре розуміти, які шуми характерні для готельних приміщень і що потрібно робити для зниження їх рівня. Тому, для початку, варто звернутися до теорії і розібратися в термінології.

 

В приміщеннях можливі чотири види шумів:

• повітряні — передаються через повітря, частково поглинаються стінами та перекриттями. До них відносяться голоси людей, звуки працюючого телевізора, музики та ін.;

• структурні — передаються у вигляді вібрації по трубах, вентиляційних шахтах і по іншим комунікаціям. Це шум води в трубах, свист повітря в повітроводі та ін.;

• ударні — передаються по внутрішніх стінах і перекриттях, виникають в результаті механічного ударного впливу на них. Поширені шуми ударного характеру — це кроки та тупіт, переставляння меблів, падіння предметів на підлогу;

• акустичні — різновид повітряного шуму, що виникає в порожніх або мало обставлених приміщеннях у вигляді луни, підвищеного рівня гулу.

 

Зазначені шуми можуть передаватися прямим (через перегороди, які поділяють приміщення) або непрямим (через будівельні конструкції, що примикають до перегород) шляхом. Рівень звуку вимірюється в децибелах (дБ). Для цього використовується спеціальне обладнання: шумоміри.

 

Також важливо враховувати, що ефективність огороджувальних конструкцій (стін, перегородок, дверей) оцінюється індексом ізоляції повітряного шуму Rw, а перекриттів — індексом приведеного ударного шуму під перекриттям Lnw. Чим більше Rw і менше Lnw, тим вищим є рівень звукоізоляції в приміщенні. Обидві зазначені величини вимірюються в дБ.

 

У правовому плані, основним документом, який регламентує будівельні норми щодо звукоізоляції в готелях та інших будівлях, є ДБН 1.1-31:2013 «Захист територій, будівель і споруд від шуму». У ньому детально прописані всі норми і параметри акустичного комфорту в житлових номерах, холах, ресторанах та інших приміщеннях. Ці показники відрізняються в залежності від зірковості готелю.

 

Так, індекс ізоляції перекриттів від повітряного і ударного шуму між номерами в готелях 4 та 5 зірок повинен становити 54 і 55 дБ відповідно. Для готелів 3 зірки ці показники дорівнюють 52 і 58 дБ, а для готелів категорій менше, ніж три зірки — 51 і 60 дБ. Індекс ізоляції перегородок між номерами в готелях категорій 4 і 5 зірок повинен бути не меншим за 54 дБ, між номерами і приміщеннями барів, ресторанів і кухонь — не менше 62 дБ. Для готелів категорії 3 зірки ці показники становлять 52 і 59 дБ відповідно, а для готелів менше 3-х зірок — 51 і 56 дБ. Детальніше вивчити всі цифри можна у ДБН 1.1-31:2013.

 

Для порівняння зазначимо, що гучність звичайної розмови становить 40-45 дБ, звук проїжджаючого легкового автомобіля дорівнює 50-60 дБ, гучність працюючого на середньої потужності телевізора складає 60 дБ, дитячий плач може досягати 78 дБ, перфоратор працює з гучністю 90-95 дБ.

 

Великі мережеві готелі встановлюють власні норми звукоізоляції в номерах, і вони істотно більш суворі, ніж прийняті на державному рівні в нашій країні.

 

Шкідливий вплив побутового шуму

Підвищений рівень шуму не тільки дратує, але й несе істотну шкоду для здоров’я. Він перевантажує нервову систему людини, спричиняє інтенсивний психологічний вплив. Через зайвий шум, в першу чергу, знижується працездатність: швидкість психічних реакцій сповільнюється, темп роботи стає нижчим, якість сприйняття і переробки інформації помітно погіршується. Особливо це позначається на точності рухів зі складною координацією, для вирішення інтелектуальних завдань людині потрібно більше часу і кількість помилок зростає.

 

Придбати повну версію статті →