Дуже довга подорож: Premier Palace Hotel Kyiv пам'ятає, яким був Київ 110 років тому

Premier Palace Hotel Kyiv пам'ятає, яким був Київ 110 років томуДо від'їзду залишилося дві години, порадьте, що можна побачити в Києві за цей час» — один із найпопулярніших запитів, які чує консьєрж Premier Palace Hotel Юрій Лубенченко. Основна аудиторія мережі Premier — ділові мандрівники, тож недивно, що багатьом із них час на огляд міста доводиться відшукувати між зустрі-чами та нарадами. Проте Лубенченко, напевно, не входив би до найбільшої гільдії готельних консьєржів Les Clefs d'Or («Золоті ключі»), якби не мав відповідей на такі запитання.

 

«Щоб оглянути загальний архітектурний ансамбль старого Києва, вистачить 90 хвилин», — вважає Юрій. Він радить починати прогулянку від Парку Шевченка, Володимирською вулицею йти до Андріївської церкви.

Потім звернути до Михайлівського монастиря й через Майдан Незалежності повернутися до Бессарабського ринку. «Ваш шлях пролягатиме через Оперний театр, Золоті ворота й Софійський собор. Погодьтесь, це вже чимало для одного дня», — впевнений консьєрж.

 

Цікаво, що мандрівника, який оселився б у Palast-Hotel* на початку ХХ століття, чекав би майже такий самий маршрут. Хіба що Оперний театр тоді називався просто Міським, а Бессарабський ринок не так милував око.
Premier Palace Hotel — найдавніший з усіх готелів Києва, що досі працюють. Він розпочав роботу в 1909 році (тоді була відкрита основна будівля) й цього року святкує ІІО років.

 

Готель на розі вулиці Пушкінської і Бібіковського бульвару (саме так називався бульвар Шевченка 110 років тому) став місцем паломництва студентів архітектурних факультетів з усієї імперії. Його високий, рівний і спокійний фасад був компромісом між стилями арт-нуво, арт-деко й чимось зовсім новим.

 

Готель на розі вулиці Пушкін­ської і Бібіковського бульвару став місцем паломництва студентів архітектурних факультетів з усієї імперії

Palast-Hotel за тодішніми стандартами вважався розкішним, повністю автономним готелем. Тут був величезний ресторан, що тягнувся від відкритого кафе на тротуарі через увесь перший поверх до невеликої прибудови у внутрішньому дворику. Одночасно обідати тут могла тисяча осіб. Окрім цього, у готелі був молочний магазин, перукарня, аптека, кондитерська, пивна таверна, пекарня, салон капелюшків та багато іншого. Розташування готелю, як і тепер, було ідеальним. Напередодні Київської Всеросійської виставки 1913 року в газетах писали: «Palast-Hotel стоїть у самому центрі міста, у спокійному й мальовничому куточку неподалік Хрещатика. Його оснащено за останнім словом техніки та гігієни». Автор матеріалу зазначав, що за якістю обслуговування «Паласт» можна порівняти з будь-яким відомим готелем Європи (впевнені, це твердження актуальне й досі).

 

До історичного спадку в сучасному Premier Palace Hotel ставляться відповідально. Наприклад, у компанії є позиція штатного реставратора. Він зберігає старовинні меблі та текстиль в ідеаль-ному стані. Стіни й коридори готелю прикрашають 247 картин (колекціонери оцінюють вартість зібрання приблизно у $8 млн). Недивно, що більшість відомих людей, що приїздили в Україну за останнє століття, зупинялися саме тут. Серед гостей — Патрісія Каас, Софі Лорен, Орнелла Муті, Єжи Гоффман, Леннокс Льюїс, Девід Бекхем, Дженніфер Лопес, Домінік Стросс- Кан, Річард Бренсон, Іцхак Адізес, Софі-Елліс Бекстор, Ді Ді Бріджвотер, Imagine Dragons, Джейн Біркін та багато інших.

 

Любов Орлова, Олександр Вертинський та Володимир Висоцький зупинялися в готелі так часто, що дістали іменні номери. Досі тут можна знайти їхні особисті речі: оригінали партитур прикрашають стіни в номері Олександра Вертинського, невелика валізка у стилі 30-х років — ванну кімнату в номері Любові Орлової. Михайло Булгаков ніколи не зупинявся в Premier Palace Hotel, проте його іменем названий люкс № 719 на сьомому представницькому поверсі готелю.

 

Така історія варта ближчого знайомства. Навіть якщо вам пощастило прожити в Києві все життя й не було нагоди зупинятись у Premier Palace Hotel, відчути його атмосферу можна, наприклад, під час одного з джазових концертів у Premier Hall. Кілька разів на рік легендарний Олексій Коган формує новий джаз-бенд і особливу програму. Десятий сезон Jazz.Premier. Thursday стартував 28 березня. Наступні два концерти чекаємо 18 квітня та 23 травня.