З поширенням СOVID-19 вкрай важлива злагоджена робота кожного постачальника засобів гігієни та дезінфекції

З поширенням СOVID-19 вкрай важлива злагоджена робота кожного постачальника засобів гігієни та дезінфекції!

 

Інтерв'ю   |   Евеліна Галоян

 

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 пандемією. Вірус усе більше поширюється і несе загрозу багатьом. Основним джерелом зараження вважають поширення вірусу від людини до людини. Але фахівці також вважають, що SARS-CoV-2 може передаватися під час дотику до заражених поверхонь або об'єктів. Чистота і гігієна, як ніколи, відіграють найважливішу роль в безпеці людини.

Директор компанії «Бетта-Сервіс», національного постачальника професійних засобів для гігієни, чистоти та дезінфекції Евеліна Галоян, закликає всіх гравців ринку до злагодженої, оперативної роботи, щоб забезпечити безперебійні поставки засобів особистої гігієни і дезінфекторів усім бізнесам в Україні

Евеліна Галоян,
директор компанії «Бетта-Сервіс»

 

Евеліно Сааковно, найголовніше питання: Ви готові? Чи є продукція на складах?

Хочу відразу заспокоїти: у нас ситуація під контролем. Продукція на складах є. У нас, як і скрізь у світі зараз, є труднощі з засобами для дезінфекції. Але ми увесь минулий та початок цього тижня постійно займалися цим питанням і завершували роботу саме в напрямку організації поставок, додаткових замовлень та імпорт-заміщених товарів. Деякі позиції в дезінфекції рук ми замовили нашим постачальникам в Україні, щоб попередити можливі перебої з поставками з Європи.

 

Важливо відзначити, що ситуація з коронавірусом не була для нас несподіваною, і зараз це нам дає певну перевагу. Ми тісно пов'язані із всесвітньою асоціацією INPACS, майданчиком, на якому об'єднані всі великі світові виробники професійної продукції для гігієни і чистоти, а також найбільші імпортери країн. Перші сигнали з Європи ми отримували тижнів 2-3 тому і розуміли, що європейська ситуація повториться у нас, і почали готуватися.

 

На сьогоднішній день ми привозимо в Україну регулярний обсяг товарів. Нам складніше отримати від постачальників екстра не запланований раніше обсяг. У першу чергу це стосується групи дезінфектантів, рукавичок і масок. Але вірю, що це питання часу. Кожен із виробників збільшує обсяг виробництва, переорієнтовує лінії на потрібний асортимент.

 

Що конкретно було зроблено?

Не секрет, що у нас велика частка товару особистої гігієни і засобів для дезінфекції – це імпорт. Ми завозимо в Україну продукцію топових міжнародних виробників, яка відповідає всім міжнародним та державним санітарним вимогам. Два тижні тому з Німеччини надійшов перший «сигнал» про те, що в цій країні національним виробникам на державному рівні був заборонений експорт товарів особистого захисту. І буквально через кілька днів ми отримали більш розгорнуте подібне повідомлення від багатьох виробників зі штаб-квартири INPACS.

 

Це був сигнал для нас переглянути графік поставок, збільшити кількість замовлень і машин в Україні. А також паралельно ми зробили аналіз найбільш актуальних за даної ситуації позицій, які можуть потрапити в зону ризику нестачі, і страхувалися, зробивши замовлення внутрішньому виробнику в Україні. Таким чином, ми сьогодні запустили нову позицію в асортименті - дезінфектант для рук в обсязі 5 літрів та 1 літр. Тут для нас була вкрай важлива дієвість засобу, надійність постачальника, наявність аналізу засобу державними службами та наявність усіх дозвільних документів

 

Ви піднімаєте ціни у зв’язку з коливанням курсу і пандемією?

Компанія «Бетта-Сервіс» сьогодні виконує всі зобов'язання з постачання в роботі з поточними клієнтами. Це важливо і варто підкреслити. Що стосується підняття цін, нами було прийнято рішення, що зараз ми не піднімаємо ціни, незважаючи на падіння курсу гривні і з огляду на соціальну ситуацію, пов'язану з підвищеним попитом через коронавірус. Сподіваюсь, ми зможемо підтримувати це рішення максимально довго, а необхідності його перглядати не виникне. Однак гарантій немає.

 

Ми також ведемо переговори з виробниками і спільно намагаємося знайти рішення, яке дозволить нам піти назустріч ситуації клієнтів (багато з них призупинили роботу повністю, хтось максимально скоротився) і підтримати їх з нашого боку

 

У яких засобах у першу чергу клієнти зацікавлені і хто ці клієнти зараз? Чи є ризики перебоїв у постачанні товарів для них?

Ситуація сьогодні мало прогнозована. Припущення і прогнози можуть не відображати стан речей через тиждень або кілька днів. Тому висловлюю своє бачення станом на сьогодні.

 

З боку наявності всього асортименту товарів ми ризиків не бачимо. У категорії дезінфекції  ризик є, його, впевнена, розуміють усі гравці ринку. Ми намагаємось працювати на випередження. Виробники в усьому світі збільшують обсяги виробництва і відвантаження йдуть. Внутрішні наші виробники підтверджують готовність відвантажувати продукцію при підвищенні запиту.

 

Із введенням повного карантину, наша місія зараз - підтримувати медичний сегмент клієнтів, ресторани, які працюють на винос і доставку, готелі, де проживають або «застрягли» гості у зв'язку з закриттям кордонів, банківську сферу та інші напрямки, які на сьогодні підтримують життєдіяльність населення. Звичайно, зараз у всіх червоною лінією йде запит на дезінфекцію як персональну - мило і дезінфектори для рук, так і очищення та дезінфекція поверхонь. Другим «гарячим» напрямом йдуть дезінфікуючі серветки, рукавички, маски. Важливий напрямок - різні диспенсери для миючих і дезінфікуючих засобів. Ще є чималий запит на паперові (одноразові) рушники та серветки.

 

Можна я скажу важливу інформацію? Прошу звернути на неї увагу.

Багато хто не усвідомлює зараз, що не дезінфекцією єдиною ми можемо собі допомогти. Зараз ми прагнемо це пояснити кожному клієнту і намагаємося зменшити непотрібну дезінфекцію. Всі повинні діяти відповідально. Правильна очистка не інактивує вірус, але видаляє його з поверхні. Очищення поверхні кілька разів на день більш ефективне, ніж дезінфекція 1 раз на день.

 

Також є помилки під час миття рук. Зараз ми готуємо детальну інформацію про це. Але вже хочу сказати, що правильне миття рук також видаляє вірус з рук і немає необхідності в дезінфекції для захисту рук від вірусу. Рукавички - це теж непоганий спосіб для запобігання забруднення рук.

 

Повертаючись до ризиків: так, існує ризик повного закриття кордонів України, що вплине на кількість товару, який імпортується, і одночасно на ввезення сировини для внутрішнього виробника. Але не думаю, що наші товари потраплять до списку повної заборони для ввезення в Україну. Ці товари набувають статусу першої необхідності сьогодні.

 

Так само є ризики для бізнесу: стан карантину точно не кращий час для успіху компаній. Діяльність заморожена або здійснюється частково, бізнес втрачає гроші, і тут питання: скільки триватиме цей стан і чи буде підтримка  від держави за прикладом багатьох країн в Європі і не тільки?

 

Як у вас проходить карантин? Ви працюєте?

У понеділок, дослухаючись до рекомендацій МОЗ України, ми повідомили співробітникам про зміну режиму роботи з 17.03, і одночасно відділ маркетингу підготував повідомлення для клієнтів і розмістив інформацію на наших офіційних ресурсах.

 

Ми розуміємо соціальну відповідальність і необхідність цих заходів для якнайшвидшого закінчення пандемії. Але наша робота є частиною безпеки наших клієнтів і гостей їх закладів, громадських місць. Ми будуємо процеси таким чином, щоб мати можливість приділити увагу кожному і обробити кожен запит або звернення в нашу компанію. Усі наші роботи і домовленості будуть виконуватися в штатному режимі, терміни реалізації залишаться незмінними. Ми робимо все можливе, щоб стати надійним партнером для кожного клієнта і наша співпраця тільки зміцнилася.

 

Також скажу про наших виробників. Ми зараз отримуємо листи з усієї Європи, де кожен виробник підтверджує, що при навіть найсуворіших заходах в своїх країнах, будь-то карантин або надзвичайний стан, вони будуть продовжувати працювати і виробляти товар.

 

Які Ваші рекомендації для бізнесу? Як уберегти своїх гостей?

Як говорить Центр боротьби і профілактики із захворюваннями США, хороші гігієнічні звички все ще є найкращим засобом в боротьбі з коронавірусом.

А правильна гігієна завжди була основою нашої роботи. Тому я вірю, що наші клієнти в цьому плані прекрасно підготовлені. На старті співпраці і при супроводі клієнта ми проводимо змістовні тренінги з очищення та дезінфекції як приміщень, так і тренінги з правил особистої гігієни.

 

Що додатково потрібно зараз? Багато хто вже знає, але краще повторитися. У першу чергу - ізоляція. Якщо в приміщенні більше одної людини, необхідно забезпечити між ними відстань більше двох метрів. Важливо зробити частішою процедуру миття поверхонь (підлогу і поверхні вище підлоги), особливо таких місць, як ручки дверей, кранів, вхідну групу, стільниці, кнопки ліфта і виклику ліфта, поручні, кулери для води і прилеглих місць до них. Встановити додатково засоби для миття та дезінфекції рук.

 

Забезпечити персонал і відвідувачів захисними засобами, доступом до води, мила, засобів дезінфекції, паперовим одноразовим рушникам і серветками. Більш детальні рекомендації дивіться на наших відкритих джерелах: на сайті і на офіційному еккаунті у Facebook.

 

Що Ви хочете сказати своїм співробітникам і клієнтам, гравцям рінку гігієни та чистоти?

Складне питання. Це безпрецедентна ситуація, і зараз іде справжня перевірка як наших знань, як експертів гігієни і чистоти, так і нашого вміння швидко і злагоджено працювати і дати своїм клієнтам навіть у такий непростий час кращий сервіс. Я, вся наша команда топ-менеджерів кожен день повторюємо своїм співробітникам - ми повинні бути спокійні і транслювати це своїм клієнтам.

 

У найскладнішій ситуації ми знайдемо вихід і запропонуємо якщо не 100% відповідь на запит, то кращу альтернативу на сьогодні. І закликаю всіх гравців нашого ринку бути відповідальними, адже сьогодні, як ніколи раніше, важлива наша оперативна робота в поставках засобів гігієни та дезінфекції!