Сезон-2019: гості, ціни, завантаження

Сезон-2019: гості, ціни, завантаження

№1 ЛЮТИЙ 2020

Христина ВІЄР,

редактор блогу Ribas Hotels Group

 

Ми подивилися на результати туристичного літа – 2019 з різних ракурсів. Зробили аналіз сезону на південних курортах та в центрі країни, в столиці та регіонах, в п'ятизіркових готелях та хостелах. Свої вердикти турсезону надали керівники компанії Ribas Hotels Group, мережі готелів Premier, DREAM Hostels, Vertex Hotel Group

 

Протягом сезону – 2019 проглядалася явна тенденція зменшення потоку внутрішніх туристів і, за невеликим винятком, зменшення рівня завантаження готелів. Щоб зрозуміти причини цих явищ і надати готелярам інформацію для формування стратегії на 2020 рік, ми звернулися за коментарями до топ-менеджерів та власників готельних мереж.

 

Сподіваємося, що отримана інформація, в синтезі з власними спостереженнями готелів, дозволять поліпшити показники 2020 року.

 

Артур Лупашко, засновник керуючої компанії Ribas Hotels Group (25 об'єктів, 1424 номери)

Результати літнього сезону поточного року складалися з багатьох чинників. Серед них високі температурні рекорди, які змінювалися прохолодою, цвітіння моря, вибори і багато іншого. До виборів гості з великою обережністю планували свій відпочинок.

 

Згідно з даними, які ми отримали від керівників наших готелів, у цьому році рівень завантаження вищий, ніж у минулому на 5%. Ми спостерігали наступну ситуацію по завантаженню (див. гістограму).

 

Результати сезону дозволяють зробити висновок про те, що потенційні гості не бронюють номери завчасно. Близько 60% гостей бронювали номери тільки за тиждень до прибуття, приблизно 15% — за 2 тижні. І лише 5% — за місяць до запланованої дати відпочинку. З одного боку це говорить про те, що гості не планують відпочинок в довгостроковій перспективі, а рішення приймають майже спонтанно. З іншого боку, таке пізнє бронювання було можливо через наявність вільних місць навіть в пік сезону.

 

У минулому році курортні готелі на півдні України закрили сезон зарано. Він закінчився вже після вихідних, які припадали на День Незалежності. Об'єкти на південному узбережжі практично повсюдно спорожніли вже 26 серпня. Багато готельних команд попросту втомилися і вирішили не ризикувати, хоча ще в минулому році працювали аж до 14-16 вересня. Ми ж зробили ставку на вихідні і не промахнулися. На початку осені одесити, нарешті, вирішили відпочити біля моря на вихідні. Тому перші два тижні вересня у вихідні дні у нас було стовідсоткове завантаження.

 

На жаль, останнім часом гості почали економити під час відпочинку на всьому. За даними туристичного порталу Bookihg.com, 60% потенційних гостей в якості першого фільтра використовують повзунок вартості номера. Найпопулярніший розліт цін за проживання в номері у гостей півдня коливався в діапазоні від 500 до 1500 грн на добу. При цьому туристи не беруть до уваги те, що у вартість включені сніданок, обід, спа-процедури та ін. Саме тому в компанії розглядають можливість прибрати такі послуги, як включений сніданок, додаткове прибирання, спа-процедури для гостей курортних готелів. Завдяки цьому середній чек гостя буде істотно знижений і стане відповідати його бюджету на поїздку.

Географія гостей південних курортів — Ізраїль, Білорусь, Молдова, Польща, Литва.

 

Юрій Воловик, начальник служби управління доходами мережі готелів Premier (17 готелів, понад 2100 номерів).

Найбільш успішними місяцями сезону літніх відпусток в наших готелях були липень і серпень. Завантаження готелів 5-зіркового сегменту в Києві більш ніж на 10% перевищило аналогічні показники 2018 року.

 

Придбати повну версію статті →